Menu
Újabb sarki fény várható Nagyhegyesen is két hét múlva

Újabb sarki fény várható Nagyhegyes…

Nagyhegyes, 2024. május 1...

Nagyhegyesiek taroltak az Országos Gulyásversenyen

Nagyhegyesiek taroltak az Országos …

Hortobágy, 2024. május 18...

Bármire képesek, ha együtt a csapat

Bármire képesek, ha együtt a csapat

Nagyhegyes, 2024. május 1...

Győzni mentünk Nádudvarra

Győzni mentünk Nádudvarra

Nádudvar, 2024. május 4. ...

Ezért ragyogta be rendkívüli sarki fény Nagyhegyes égboltját is

Ezért ragyogta be rendkívüli sarki …

Nagyhegyes, 2024. május 1...

A Szivárvány bevásárló udvar csatlakozik a Packeta pontokhoz

A Szivárvány bevásárló udvar csatla…

Nagyhegyes, 2024. május 6...

A nagyhegyesi futócsapat negyedszerre is meghódította a Balatont

A nagyhegyesi futócsapat negyedszer…

Balatonfüred, 2024. május...

Anyák napi líra Finta László tollából

Anyák napi líra Finta László tolláb…

Nagyhegyes, 2024. május 5...

Nagyhegyes égi kincsei a hónap első felében

Nagyhegyes égi kincsei a hónap első…

Nagyhegyes, 2024. Május e...

Fagyos meglepetés: édes pillanatok az időseknek

Fagyos meglepetés: édes pillanatok …

Nagyhegyes, 2024. Május 3...

Prev Next

június 2023

Új hulladékgazdálkodási rendszer 2023.07.01.-től

2023.07.01. napjától új hulladékgazdálkodási rendszer határozza meg a lakosság és a gazdálkodó szervezetek települési hulladékának begyűjtését, kezelését és számlázását - írja az AKSD Kft. a honlapján.

A magyar állam által kiírt hulladékkoncessziós pályázaton a 35 éves koncessziót a MOL Nyrt. nyerte el. A MOL 100%-os tulajdonában lévő MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. a tényleges hulladékgazdálkodási és szervezési feladatok ellátásával a jövőben a koncessziós társaság szerepét tölti be. Az új hulladékgazdálkodási rendszerben a lakossági szolgáltatási díjak változatlanok maradnak a rezsicsökkentési intézkedéseknek megfelelően. Ennek megfelelően 2023. július 1-től a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt., mint Koncessziós Társaság végezi a magyarországi települési szilárdhulladék begyűjtését, kezelését és számlázását.

Az A.K.S.D. Kft., mint régiókoordinátori közreműködő látja el a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. alvállalkozójaként a szolgáltatási területéhez tartozó negyven település hulladékgyűjtését, szállítását, illetve a létesítményüzemeltetést.

Az A.K.S.D. Kft. szolgáltatási területe a hulladékgyűjtés és szállítás tekintetében Nagyhegyesre is kiterjed.

A hulladék gyűjtése és kihelyezése, továbbá a hulladék elszállításának időpontja és gyakorisága változatlan marad.

A.K.S.D. Kft. Ügyfélszolgálata Nagyhegyes lakosai számára is nyújt információkat:

Elérhetőségek:

Cím: 4024 Debrecen, Vígkedvű Mihály u. 7.
Tel.: +36 52 563-944, ingyenesen hívható 52-es körzetből: +36 80 200-966
Email: ugyfelszolgalat@aksd.hu

Nyitva tartás:
hétfő, kedd, csütörtök: 08:00-15:00
szerda: 07:00-19:00
péntek: 08:00-12:00

Hulladékgazdálkodási közszolgáltatási díj számlázása és befizetése:

A hulladékgazdálkodási közszolgáltatási díj számlázásával és befizetésével kapcsolatban 2023. július 1-je után fontos változás lép életbe. Kérjük fokozottan figyeljen a befizetésre vonatkozó változásokra!
A 2023. július 1. napját követő szolgáltatási időszakokra vonatkozó számlákat a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. fogja kiállítani az Ön részére, így kérjük Önt, a hulladékgazdálkodási közszolgáltatásidíj befizetését – választott fizetési módjának megfelelően – az alábbiak szerint módosítsa!

 

Banki átutalás

Kérjük, a következő bankszámla adatokkal indítsa az utalást:
MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.
OTP Bank
11794008-24030025

Az utalás közlemény rovatában továbbra is meg kell adni a számla sorszámát és azt az egyedi vevő (fizető) azonosítószámot, melyet az átutalni kívánt hulladékgazdálkodási közszolgáltatási számla 3. oldalán, a bal felső sarokban talál. A már megszokottak szerint az utalást segítő részletes tájékoztatás (a bankszámla és a közlemény rovatban feltüntetendő adatok pontos ismertetésével) továbbra is megtalálható lesz a számlákon.

Csoportos beszedési megbízás

További teendője nincs.
Az NHKV Zrt., mint kedvezményezett javára csoportos beszedési megbízás teljesítésére adott felhatalmazást a 2023. július 1-jét követően a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény erejénél fogva a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt., mint kedvezményezett javára megadott felhatalmazásnak kell tekinteni.

Csekkes befizetés

A számla mellé már az új kedvezményezett (MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.) nevére kiállított csekket fogjuk kiküldeni a számla mellékleteként.

Díjnet szolgáltatás/e-számla  

Igénybevétele esetén, amennyiben fizetési módként a banki átutalást választotta, kérjük módosítsa a kedvezményezett adatait a fenti, banki átutalás esetében leírtak szerint.
Amennyiben a csoportos beszedési megbízást választotta, vagy bankkártyás fizetéssel egyenlíti ki a számláit a felületen, Önnek további teendője nincs.
További kérdéseivel kérjük, hogy forduljon bizalommal a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási számlája első oldalán szereplő ügyfélszolgálati elérhetőségek valamelyikéhez; illetve általános információkért látogassa meg a www.mohu.hu weboldalát.

Gazdálkodó szervezetek és intézmények

A 2023. július 1-jével életbe lépő új hulladékgazdálkodási rendszer előírja, hogy minden adószámmal rendelkező hulladéktermelő cégnek, intézménynek és egyéni vállalkozónak regisztrálnia kell a MOHU Partner Portálon.
A regisztráció a kommunális hulladékra nem vonatkozik. Regisztráció hiányában cégünk nem tudja elszállítani az elkülönítetten gyűjtött (szelektív) hulladékot. Regisztráció és részletek: www.mohu.hu

Bővebben...

Új könyvek a könyvtárban

27 új könyvvel bővült a Rickl Antal Vilmos Könyvtár kínálata. Az újdonságok között minden korosztály találhat számára érdekeset, köztük sokak kedvencét, a teljes Babaróka sorozatot is. Íme néhány képes ízelítő a könyvekről, melyet a Könyvtár a facebook oldalán tett közzé.

Mindenkit sok szeretettel vár a könyvtár nyitvatartási időben.

Bővebben...

Petőfi nyomában jártak az iskolások Debrecenben

A Petőfi 200 emlékév jegyében a Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola tanulói Petőfi Sándorral kapcsolatos irodalmi, rajzos, informatikai feladatokat oldottak meg. A legjobban teljesítő 20 tanulót Debrecenbe vitték kirándulni.

Május 2-án helyközi járattal utaztak el a megyeszékhelyre. Első utuk a vasútállomás épületéhez vezetett. Itt bérelt szobát Petőfi 1843-44 telén a színház jegypénztárosától és itt írta meg azokat a verseket is, amelyekkel aztán gyalogosan indult Pestre, hogy országos hírű költő legyen. Az épület falán tábla jelzi Petőfi életének ezt az eseményét.

Innen a Petőfi térre sétáltak, ahol megnézték a felújított teret és Medgyessy Ferenc Petőfi-szobrát is, amit 1948-ban avattak fel.

A Piac utcán folytattuk utunkat, megcsodáltuk a Megyeházát, elolvasták az utukba eső táblákat, feliratokat. A Szent Anna utcán betértek a katolikus templomba, majd a plébánián megtekintették Petőfi fiának a kereszteléséről szóló dokumentumot. 

Innen a Batthyány utcán folytatták az útjukat. Emléktábla jelöli azt az épületet, ahol valaha Petőfi Sándor és Arany János is koptatta a színpadot. Tovább haladva eljutottak ahhoz a házhoz, ahol a szabadságharc idején Szendrey Júlia élt a gyermekével. Innen indult Petőfi Bem seregébe. 

Az Ady Endre Gimnázium parkjában fagyiztak, majd a Református Kollégium épületébe mentek, ahol múzeumpedagógiai foglalkozás várta őket.

Sokan nem is tudják, hogy a Debrecenben lévő, ma is iskolaként működő Református Kollégium falai között egykor megelevenedett a történelem, és számos ismert magyar író, tudós, művész tanult a falai között.

Egy régi tanteremben ültek le, ahol az egykori diákok napirendjével, tantárgyaival ismerkedtek. 

Jártak a Hittudományi Egyetem épületében is, ahol Petőfi Budapesten felállított szobrának másolatát láthatták. Rendkívül érdekes volt a nagykönyvtár kiállítása is a papír készítéséről és a könyvnyomtatásról.

Sajnos az idő nagyon eltelt. Megnézték még a Kollégiummal szemben Csokonai szobrát és a Hatvan utcán a költő szülőházát jelölő emléktáblát.

Tartalmas kirándulás után indultuak haza, sok élményt szereztek.

Bővebben...

Újabb lépés az óvoda bővítése felé

Egy lépéssel ismét közelebb került a Tündérkert óvoda és bölcsőde a bővüléshez. Az intézmény területén a tervek szerint új bölcsődei épület létesül két csoportszobával és az ahhoz tartozó kiszolgáló egységekkel, írja a június 27-i Közbeszerzési Értesítő, mely szerint az Önkormányzat kivitelezőt keres az intézmény fejlesztésére. 

A bölcsőde épület összesen 425,82 m2 hasznos alapterületű, hagyományos, falazott szerkezetű, alápincézetlen, földszintes, egyszintes építmény lesz. Rendelkezni fog fedett terasszal is, melyen csak úgy, mint külső közlekedő útvonalain térkő burkolat lesz. Az épület homlokzata fehér vakolatot kap, amelyet különböző pasztell színű „dobozok” egészítenek majd ki.

Az épület fűtését levegő-víz hőszivattyú fogja biztosítani, továbbá padlófűtés, illetve hűtő-fűtő fan-coil rendszer is beépítésre kerül. Mindemellett akadálymentes mosdó is  kialakításra kerül majd.

A projektre július 12-én, 13:00 óráigig lehet pályázni.

Bővebben...

Budapesten jártak az iskolásaink - beszámoló

Ebben az évben rendhagyó kirándulást szervezett tanulóinak gyermeknapra a Veres Péter Általános Iskola. Június 8-án az egész iskola 1-8. évfolyamig Budapestre utazott egy napos kirándulásra!

Vonattal utaztak, Hajdúszoboszlóra a szülők vitték át autóval a gyerekeket. A nagyobbak a 6.22-es IC-vel, míg az 1-2-3. osztályosok az egy órával későbbi vonattal indultak el. Két órás kényelmes vonatozás után érkeztek Budapestre a Nyugati pályaudvarra.

Úti céluk aznapra a Budai Várnegyed felfedezése volt, amely többek között a világörökség része is. A Várhegyhez villamossal és gyalog jutottak el. Sétáltak a budai alsó rakparton, megcsodálták a Dunát és az Országházat. A várba a Bécsi-kapun keresztül jutottak be.

Elsétáltak a Magyar Nemzeti Levéltár monumentális épülete előtt, megnézték a téren álló Hatvany Lajos palotát (Hatvany a Nyugat folyóirat íróinak mecénása volt) és elolvasták azoknak a híres íróknak az aláírását, akik valamikor megfordultak itt. Aranyozott betűkkel az épület előtti járdán voltak olvashatóak a nevek.

A Kapisztrán téren áll a Hadtörténeti Múzeum, a tér névadójának szobra és a vár legrégebbi templomának a tornya. A Mária- Magdolna templom a 13. században épült, ma már csak a felújított torony és a templom falmaradványai láthatók. A 7. osztályosok felmentek a torony tetejébe és gyönyörű 360’-os budapesti panorámában volt részük. A toronyba egyébként 173 fokú csigalépcső vezet fel.

A Tóth Árpád sétányon haladva a Budai-hegyek látványában gyönyörködtek. Sok híres magyar ember élt a vár házaiban: Tóth Árpád, Móra Ferenc, Erkel Ferenc. A Dísz-téren megnézték a Honvéd emlékművet, mely az 1848-49-es szabadságharcnak állít emléket. A magyar huszárok 1849. május 21-én foglalták vissza a németektől Buda várát. 

A Karmelita és a Sándor-palota irányában folytatták tovább utukat és megérkeztek a Budavári Palotába, ahol régen a királyaink éltek. IV. Béla király kezdte építeni a várat, de Mátyás korában volt a legszebb. Sajnos a 2. világháború idején jelentős része elpusztult, de a helyreállításoknak, feltárásoknak köszönhetően újra régi fényében látható. A Hunyadi-udvar dísze a Mátyás–kút, míg az Oroszlános udvarban az Országos Széchenyi Könyvtár és Budapesti Történeti Múzeum található. Ebben az utóbbi épületben csodálhatták meg a Szent István termet eredeti pompájában.

A Magyar Nemzeti Galéria épületének dunai oldalán a főváros káprázatos panorámájában gyönyörködhettek!

A délután folyamán eljutottak még a Mátyás templomba, ahol Mátyás király esküvője, Ferenc József és Erzsébet királyné koronázási ünnepsége is volt. A neogótikus templom nemcsak kívülről, de belül is felemelő látványt nyújtott. Jártak még a Halászbástyánál, fagyit vettek és játszottak a Mátyás királyról elnevezett játszótéren is.

A Nyugati pályaudvarra 17.23-ra kellett visszaérkezniük. Fáradtan foglalták el a helyünket a vonatban, de aztán hazáig egyfolytában beszélgettek.

Tartalmas napot töltöttek hazánk fővárosában, sok élményt szereztek. Köszönik a Nebuló Alapítvány támogatását!

Bővebben...

Erdei iskola a palócok földjén - beszámoló

A palócok földjét hódította meg a Veres Péter Általános Iskola. Az egész úgy kezdődött, hogy az 5.a és 5.b osztályok a Petőfi 200 emlékév keretében pályázatot nyertek: Balassagyarmaton a Palóc Múzeumban János vitéz nyomában címmel múzeumpedagógiai foglalkozáson vehettek részt.

Mivel Nógrád vármegye nem a szomszédban van, ezért erdei iskolás programot szerveztek az iskola 4-5-6. osztályos tanulói számára. Június 12-én 2 autóbusszal és 58 diákkal indultak el.

Először Veresegyházára a Medveotthonba látogattak el, ahol mentett állatok élnek. Legnagyobb számban medvék és farkasok, de hiúzokat, oroszlánokat, nyulakat, őzeket, lámákat és hollókat is láttak nagy számban. A többnyire idős állatok cirkuszokból, állatkertekből kerülnek az otthonba és az elaltatástól mentik meg őket. A medvéknek barlangjaik is vannak, de szívesen sütkéreztek a napon. A bocsok még játékosabbak. Kipróbálták a bányavonatot is, amely egy hosszabb alagúton vitte át őket.

A következő megálló Vác volt, ahol a belváros barokk épületeit tekintették meg. Elsétáltak a Mária Terézia tiszteletére épült Diadalívhez (Magyarországon ez az egy található) és a Duna parton fagylaltoztak.

Késő délután érkeztek meg a Katalinpuszta-Szendehelyen található táborhelyre. Elfoglalták a faházakat, vacsoráztak, majd kezdetét vette a táborok esti programja: sportjátékok, séta, beszélgetés, csillagnézés.

Másnap délelőtt a Gyadai-tanösvény 13 állomásán haladtak végig. Kíváncsiak voltak a függőhídra, a mocsáron átvezető fapallókra, a cölöpökre, a hintahídra, a rétre, az erdőre és mindenre. Tavaly beneveztek a Kajla programba és itt találkoztak a tanösvénnyel. A 6,5 km-es távot 2 óra alatt teljesítette a csoport. A legérdekesebb látványelem a 6 méter magasan lévő és 30 méter hosszú függőhíd volt.

Ebédre már Balassagyarmaton voltak, majd a Palóc Múzeumba látogattak el. Petőfi Sándorral és a János vitézzel foglalkoztak, de megtekintették a múzeum szabadtéri kiállítását is. Jártak a palócok egyszerű házaiban, ahol akár 18 tagú család is élt együtt, a természettel összhangban.

Nagyon eltelt az idő, még sokat kellett buszozniuk hazáig, így Hollókőt már csak az autóbuszból látták.

Nagyon tartalmas két napot töltöttek erdei iskolában a palócok földjén.

Bővebben...

Apák napját tartottak az Idősek Otthonában

Az apákat, nagyapákat, nevelőapákat ünnepelték 2023 Június 19-én a Nagyhegyesi Idősek Otthonában. Az intézményben intézményvezető asszony köszöntötte az apákat. Szathmáriné Juci néni verset olvasott fel, majd Borbély Jocó szórakoztatta dalaival a közönséget.

Meglepetésként, a dolgozók által készített ízes, kakaós, és mákkal töltött palacsintával kedveskedtek.

Nagyon boldog apák napját kíván minden Édesapának, Nagypapának, Keresztapának és Nevelőapának a Nagyhegyesi Idősek Otthona!

Bővebben...

Brillírozott a Nagyhegyesi Népdalkör és Citerazenekar Hortobágyon

2023 Június 23-24-én került megrendezésre az I. Hortobágyi Népzene Ünnep és Kóta Aranypáva Térségi és Országos Minősítő rendezvény, melyen a Nagyhegyesi Népdalkör és Citerazenekar is részt vett, nem is akármilyen teljesítménnyel.

Az eseményen a Füleki Annamária által vezetett csoport gyémánt minősítést ért el, mely teljesítményhez ezúton is gratulálunk.

A Nagyhegyesi Népdalkör és Citerazenekar 1978-ban alakult énekelni szerető tagokból, eleinte kórusként működött, majd később citerazenekar is csatlakozott a csoporthoz, így már népdalkörként működtek tovább, T.Kiss Endre tanár úr vezetésével.

Első sikeres megmérettetésük 1989-ben Debrecenben megrendezett Kórusok I megyei regionális találkozóján volt, ahol kimagasló eredmény értek el. Erre az alkalomra készült el a mellényük is melyen Hortobágyi szűrátétes minta látható.

2018-ban ünnepelték fennállásuk 40. évfordulóját, erre az alkalomra elkészült cd felvételük is.

Az évek alatt, számos sikeres eredményt, helyezéseket értek el: bronz, ezüst, arany fokozatokat. Legutóbbi sikeres eredményük: 2022. Okt. 15-én Nagyhegyesen a Kóta által megrendezett Országos Népzenei versenyen Arany páva díjat kaptak, és átvehették az I.Hajdúháti népzenei fesztivál gyémánt minősítését is. A 2023-június 24-én Hortobágyon megrendezett I.Hortobágyi Népzene ünnepén Gyémánt minősítést kaptak.

Az összeállított dalcsokrok többsége Hajdúsági és Hortobágyi népdalok, Bencze Lászlóné Dr. Mező Judit gyűjtéseiből. Szívesen énekelnek, katona dalokat, bordalokat és más tájegységek dalait is.

Az évek alatt taglétszámuk sajnos lecsökkent, de örömükre szolgál, hogy még napjainkban is vannak aktív tagok az egykori alapító tagok közül, jelenleg 15 fő a taglétszám . Jelenlegi művészeti vezetőjük Füleki Annamária 2016-ban vette át a csoport vezetését.

Bővebben...

Csontos doktor szabadságon

Kedves betegek! Értesítjük Önöket hogy Dr. Csontos Gyula 2023. 06.22 - 06.23 - ig szabadságon lesz!

Bármilyen betegség esetén vizsgálatra kérjük Dr. Békési Zoltánt keressék fel az ő rendelési idejében! 

Dr. Békési Zoltán rendelési ideje:

ezen a héten: 14:00-18:00

Telefon: 06(52) 566-005

Bővebben...
Feliratkozás az RSS csatornára

Témák

Rólunk

Kövess minket