Nagyhegyes, 2024. május 2...

Az értékek szombatja

Nagyhegyes, 2024. április...

Prev Next

Balatonfüred, 2024. május 2-5. — A Fusshegyes csapata kimagasló teljesítményt nyújtott a hétvégi Ultrabalaton futóversenyen, amely egy megterhelő, 221 kilométeres táv a Balaton körül. Tóthné Posta Lenke, a Fusshegyes "Bagolyteam" nevű csapatának tagja örömmel számolt be a részvételükről és a sikerükről a közösségi médiában.

„Ultrabalaton 2024! Csak egy kör, 221 km!” – lelkesedett a Facebookon. „Ez volt a negyedik alkalom, hogy ennek a csapatnak a tagja lehettem, és a Bagolyteam 11 fővel futotta körbe a Balatont.”

Az út azonban nem volt zökkenőmentes. Lenke beszámolója szerint a csapatnak 30 km/h-s széllel kellett megküzdenie, majd a hőmérséklet 25 °C-ra emelkedett. Ennek ellenére a csapat kitartó szelleme, valamint Tóth Imre és Kunkli Laci segítsége erőt adott nekik a kihívás során. Segítőik meleg vacsorával várták a futókat a szálláson, amiért a csapat rendkívül hálás.

„43 órás nem alvás után is megérte, köszönhetően ennek a szuper csapatnak” – fogalmazott Lenke. „Hálás vagyok, hogy a Bagolyteam tagja lehettem, ők az én futótársaim. Felejthetetlen élmény volt!”

A Bagolyteam sikere nemcsak a fizikai kitartásról, hanem a csapatban kialakult összetartásról is árulkodik ezen a nehéz versenyen. Az egész csapat, beleértve az őket támogatókat is, olyan győzelmet ünnepelhet, amelyre hosszú évekig emlékezni fognak. Mi nagyhegyesiek is méltán lehetünk büszkék rájuk az elért teljesítményükért és településünk hírnevének öregbítéséért.

Az Ultrabalatonról

Az Ultrabalaton egy kihívásokkal teli, hosszútávú váltóverseny Magyarországon, amely csapatokat és egyéni futókat is vonz a világ minden tájáról. A Balatont körülölelő, 221 kilométeres verseny a résztvevők kitartását, csapatmunkáját és állóképességét teszi próbára, miközben lélegzetelállító tájakkal és közös diadalokkal ajándékozza meg a futókat.

Van egy történeted vagy híred Nagyhegyesről? Szeretnénk hallani!

Miért érdemes beküldeni a hírt?
Segíts, hogy a 4064.hu még teljesebb képet adjon közösségünkről! A legérdekesebb történetek és hírek megosztásra kerülnek a közösségi média felületeinken.

Hogyan küldd el a hírt?
Írj nekünk a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre és minden esetben válaszolunk.

Bővebben...

Balatonfüred, 2024. május 2-5. – A Fusshegyes csapata, ismét részt vesz Magyarország legnagyobb futóversenyén, a XVIII. NN Ultrabalatonon. A Balatonfüredről induló 210 kilométeres viadalra immár negyedszer neveznek be, egy 13 fős csapattal állnak rajthoz.

A versenyre való felkészülés már hetekkel ezelőtt elkezdődött, de a végső egyeztetést a Bíró Patikában tartott keddi találkozón tartották meg. A csapat tagjai, akik kétszer is teljesítenek majd egy-egy szakaszt a Balaton északi és déli partján, önellátó módon vesznek részt a megmérettetésen. Két kisbuszban, 17 fővel – köztük 13 futóval, két biciklis kísérővel és két segítővel – indulnak pénteken hajnalban a Balatonhoz, ahol a Szentantalfán bérelt szálláson töltik az éjszakát a verseny előtt.

„A részvétel és a jó hangulat a legfontosabb számunkra," mondta Szabó Tibor a csapat vezetője, kiemelve a közösségi szellem fontosságát az ilyen hosszú távú megmérettetések során. A verseny kiemelten népszerű a futók körében, és minden évben számos amatőr és profi sportolót vonz.

Az Ultrabalaton különleges kihívást jelent a résztvevők számára, mivel a verseny során a teljes Balaton kerületét kell megkerülniük, ami körülbelül 21 órás folyamatos erőfeszítést igényel. Az eseményre való felkészülés során a Fusshegyes csapata külön figyelmet fordított a szükséges felszerelés összeállítására – beleértve a megfelelő ruházatot az esőre, a melegre, valamint az éjszakai futáshoz szükséges fejlámpákat és láthatósági eszközöket.

A csapat tagjai nagy lelkesedéssel és kitartással készülnek a hétvégi megmérettetésre, amely szombat hajnalban, pontosan 00:05 perckor veszi kezdetét Balatonfüredről. A Fusshegyes csapat reményei magasak, de mint mindig, most is a közösségi élmény és az együtt töltött idő áll a középpontban. Egy biztos: idén is büszkén fogják képviselni Nagyhegyest.

Bővebben...

Nagyhegyes, 2024. április 27. - A nap, aminek értéke sokkal több, mint az itthon tartott 3 pont.

Két sikeres hazai mérkőzést követően sem volt idő sok pihenésre. A bajnoki forduló utolsó mérkőzésének sikere még a csapatban élt, a rájátszás már újabb próbatétel elé állította a nagyhegyesi futballcsapat sportolóit és edzőjét.

Szombaton délután egy nehéz mérkőzés elé néztek játékosaink. Egy jól felkészült és hosszú paddal rendelkező Konyár érkezett, akik már okoztak más csapatoknak is meglepetést a bajnokságban. Most is magabiztosan érkeztek és akaratos, olykor durva játékkal igyekeztek pontot szerezni.

Egy dologra nem számítottak ... a nagyhegyesi csapatra. Legalább is nem erre a csapatra. Játékosaink fegyelmezettek, elkötelezettek, és jogosan motiváltak voltak az elmúlt hetek alapján.

Már a mérkőzés első felében egy bal oldali támadásnak köszönhetően megszereztük a vezetést. Ezt az előnyünket meg is tartottuk az első félidőben. Bár voltak még szép számmal támadások, azokat nem sikerült gólra váltani. Talán egy kis figyelemmel és önzetlenebb játékkal sikerülhetett volna. A kihagyott helyzetek esetében persze nem szabad elfelejteni, hogy most "tanulja" egymást a csapat játékosainak egy része.

A második félidő elején újabb góllal sikerült előnyünket növelni, ismét egy bal oldali lendületes támadásnak köszönhetően. Négy perc múlva viszont szépített az ellenfél. Ezt figyelmeztetésnek vette csapatunk és a közönségnek is élvezhető folytatást eredményezett. Támadások, okos megoldások, izgalmas játék következett, csak a gólok még várattak magukra.

A második félidő utolsó 10 percében viszont láthatóan és érezhetően átvette a csapat ismét az irányítást. Látványos összjáték és támadások, pontos, önzetlen gólpasszok és szép gólok jellemezték a játékunkat. Pontosan három gól. Három példaértékű és valóban önzetlen bravúros megoldást követően.

Fiúk!
Jó volt látni ma is Titeket, büszke vagyok Rátok!
Gratulálok az egész csapatnak és az edzőnek, Dávidnak is!