Hagyomány és ízek ünnepe: Nagyhegyes a hortobágyi kihajtáson

Prev Next
Értesítés
  • The was a problem converting the source image.
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Gyermekektől a felnőttekig: a VIII. Kráter Kupa idén is szuper élmény volt Nagyhegyesen Kiemelt

Fotó: Györfiné Mester Vivien (4064.hu) Fotó: Györfiné Mester Vivien (4064.hu)

Nagyhegyes, 2024. április 13. – Szombat reggel a Fusshegyes Sport Egyesület rendezte meg a VIII. Kráter Kupa futóversenyt, amelyen összesen 88 gyermek, 13 család, és 126 felnőtt vett részt. A verseny délelőtt kezdődött a gyermekfutamokkal, amelyek az óvodástól a felsős korosztályig különböző távokon mérhették össze gyorsaságukat. A nap folyamán a családok is együtt teljesíthették a kiserdei kört, erősítve ezzel a közösségi összetartozást.

A gyermekfutamokban a legkisebbek 500 méteren versenyeztek, míg az idősebb diákok akár 1500 méteren is próbára tehették tudásukat. A felnőttek között a legrövidebb táv a 3 kilométeres Sprint volt, a leghosszabb pedig a 21 kilométeres félmaratoni táv. A felnőtt futamokon néhány technikai nehézség ellenére is kitűnő volt a hangulat.

A verseny gyermekkategóriáiban kiemelkedő teljesítményt nyújtott Kerékgyártó Kende és Kovács Adél, akik az óvodások és az 1. osztály kategóriáiban győztek. A családi futamot a Kovács család nyerte. A felnőtt kategóriák eredményei, különösen a 21 kilométeres félmaratoni és a 13 kilométeres Kráter távon, kiemelkedő teljesítményt mutattak, ahol a tapasztalt futók domináltak, bizonyítva kitartásukat és versenyképességüket. Ez különösen figyelemre méltó, mivel a versenyen voltak olyan résztvevők is, akik életükben először álltak rajthoz futóversenyen, és mégis sikeresen teljesítették a vállalt táv nyújtotta kihívást.

Az esemény a korábbiakhoz hasonlóan idén is igazi közösségi élményt nyújtott a résztvevők számára. A Kráter Kupa nem csak a sport szeretetét, hanem a helyi közösség összetartozását is erősítette, miközben minden korosztály számára lehetőséget biztosított a testmozgásra és az egészséges versengésre. A rendezvény zökkenőmentes lebonyolítása ismét bizonyította a szervezők elhivatottságát és szakértelmét.

Ez a verseny nem csupán a győztesekről szól, hanem minden résztvevőről, akik maguk mögött hagyták a hétköznapokat, hogy együtt sportoljanak a nagyhegyesi erdő szívében. A következő Kráter Kupa futóversenyre 2025-ben kerül sor, ahol ismét várják a sport szerelmeseit, előtte azonban idén még lesz lehetőségünk találkozni a Napkelte futamon is.